dActive.pl | Domeny, serwery

Darmowy szablon strony WWW - Wordpress​

Opublikowano: 2015-05-28 w kategorii Porady obsługi stron www

Darmowe strony www - szablon wordpress

W sieci coraz częściej można znaleźć ciekawe szablony stron internetowych. W dodatku część z nich jest udostępniana całkowicie za darmo do dowolnego użytku. Tym razem mamy dla Was darmowy w pełni resposnywny szablon strony dla Wordpress'a. 

Kurs obsługi strony www - zarządzanie widzętami - (Wordpress podstawy)

Opublikowano: 2015-05-20 w kategorii Porady obsługi stron www

W tym odcinku kursu obsługi stron internetowych chcemy przybliżyć Wam obsługę najpopularniejszego systemu CMS na świecie - Wordpress. Skupiamy się tym razem na zarządzaniu widżetami na naszej stronie www. Bardzo przydatny odcinek w szczególności dla blogerów lub osób prowadzących blogi firmowe właśnie w oparciu o system Wordpress. Zapraszamy.

Darmowe domeny .pl - czy warto skorzystać?

Opublikowano: 2015-05-15 w kategorii Marketing internetowy

Prowadząc własną firmę stale podejmujecie różnego rodzaju decyzje. Każdy biznes jest tworzony po to, aby zarabiał jak najwięcej. Dążycie do tego stale optymalizując koszty działalności. Szukając oszczędności coraz częściej użytkownicy sięgają po różnego rodzaju darmowe rozwiązania. W tym artykule skupimy się na prowadzeniu internetowej strony firmowej, a dokładnie na wykorzystaniu darmowych domen dla swojej firmy.

Darmowe domeny .pl

Google usuwa adres url strony na rzecz "okruszków"

Opublikowano: 2015-04-17 w kategorii Optymalizacja stron WWW

Google poinformowało w ostatnim czasie, iż po wielu latach testów właśnie rozpoczęło wprowadzanie zmian w mobilnej wyszukiwarce polegającej na usunięciu adresu URL strony na rzecz menu okruszkowego.

Szablony WWW - jak i czy warto z nich korzystać?

Opublikowano: 2015-03-04 w kategorii Marketing internetowy

Zakładając firmę lub realizując jakiś projekt stajecie przed wyzwaniem jakim jest założenie strony WWW. Każdy, kto realizował tego typu przedsięwzięcie wie doskonale, że są dwie metody realizacji tego zadania. Można skorzystać z darmowych szablonów WWW lub odpłatnie zlecić to agencji, która się w tym specjalizuje. Dzisiaj przyjrzymy się pierwszemu rozwiązaniu.

Darmowe Szablony www

Darmowy szablon do WordPress'a - mobileR

Opublikowano: 2015-02-27 w kategorii Optymalizacja stron WWW

mobileR responsywny darmowy szablon WordPressJest nam niezmiernie miło poinformować Was, że właśnie zakończyliśmy prace nad pierwszą wersją nowego darmowego szablonu do WordPress'a. Już niebawem będzie on dostępny w oficjalnym repozytorium.

Czy Twoja strona www jest przyjazna dla urządzeń mobilnych? Uważaj, od kwietnia będzie miało to wpływ na wyniki wyszukiwania!

Opublikowano: 2015-02-27 w kategorii Marketing internetowy

Google ogłosiło, iż czynniki decydujące o stopniu dostosownia stron do urządzeń mobilnych będą miały bezpośredni wpływ na wyniki wyszukiwnia w ich wyszukiwarce.

Google Moja Firma nowe funkcje zarządzania zdjęciami

Opublikowano: 2015-02-25 w kategorii Marketing internetowy

Nowa sekcja zdjęć daje możliwość wyboru zdjęcia profilowego, logo lub zdjęcia w tle jako głównego zdjęcia w mapach Google i wynikach wyszukiwania. Wczoraj usługa Google Moja Firma otrzymała aktualizację, dzięki której firmy będą miały większą kontrolę nad zdjęciami jakie wyświetlają się w wynikach wyszukiwania wyszukiwarki oraz wynikach map. 

Google Moja Firma Nowe zarządzanie zdjęciami

Dlaczego warto zadbać o mobilną wersję strony WWW?

Opublikowano: 2015-02-18 w kategorii Optymalizacja stron WWW

Załóżmy sobie taką sytuację, Janek jest w drodze do skleu po kupno nowego roweru. Jendak w połowie drogi zdaje sobie sprawę z tego, że nie zapisał dokładnego adresu sklepu. Wchodzi więc na stronę internetową tego sklepu... tutaj sprawa może potoczyć się dwojako. Czy Janek bez problemu odnajdzie informacje na temat lokalizacji sklepu, dane kontaktowe lub wyznaczy trasę GPS? A być może będzie miał z tym duży problem?

Czy polski Nekst pokona Google? Nowa wyszukiwarka internetowa

Opublikowano: 2015-02-17 w kategorii Marketing internetowy

nekst wyszukiwarka internetowa

We wrocławiu naukowcy z Zakładu Sztucznej Inteligencji Politechniki Wrocławskiej pracują nad alternatywną wyszukiwarką internetową dla Google. Polski produkt ma nazywać się Nekst i swoim zasięgiem ma objąć wszystkie polskie strony internetowe. Być może nie wygląda to na pierwszy rzut oka imponująco, ale jak mówi profesor Jacek Koronacki, obecnie Google w swojej bazie danych posiada jedynie ok 20% "polskiego internetu".

Uwaga na potencjalnie groźne treści reklamowe w portalu Interia.pl

Opublikowano: 2015-02-12 w kategorii Marketing internetowy

Praktycznie wszystkie portale internetowe udostępniają na swoich łamach przestrzeń reklamową. Są to m.in. najpopularniejsze banery graficzne, treści sponsorowane, a także linki tesktowe oraz graficzne udające linki do treści w poratlu. Właśnie temat tych ostatnich chciałem dzisiaj poruszyć w kontekście portalu Interia.pl.

Google oficjalnie wprowadza etykietę "Mobile-Friendly" do mobilnych wyników wyszukiwania

Opublikowano: 2014-11-20 w kategorii Optymalizacja stron WWW

Mobilne wyniki wyszukiwania GoogleOd dzisiaj w wynikach wyszukiwania mobilnego (w komórkach i innych urządzeniach przenośnych) użytkownicy mogą zobaczyć specjalną etykietę "Mobile-Friendly". Oznacza to, że dana strona jest przygotowana do wyświetlania na w/w sprzęcie.

Przyspieszamy działanie Wordpress'a - WP Fastest Cache

Opublikowano: 2014-11-13 w kategorii Optymalizacja stron WWW

WordpressWordpress jest jednym z najpopularniejszych platform publikacyjnych na świecie. Doskonale nadaje się zarówno do uruchomienia strony internetowej firmy, tzw. wizytówki internetowej jak i do obsługi popularnego bloga. Wraz ze wzrostem popularności takiej strony rośnie również zużycie zasobów serwera co może spowodować konieczność przejścia na droższy plan hostingowy dla naszego Wordpressa. W tym artykule pokażemy Wam jak w prosty sposób przyspieszyć działanie strony na Wordpressie oraz jak zmniejszyć jej "zasobożerność".

Obawy przed transferem domeny? Niepotrzebnie!

Opublikowano: 2014-11-04 w kategorii Rejestracja domen - fakty i mity

Transfer domen

Jeżeli jesteś właścicielem domeny i zastanawiasz się nad przeniesieniem jej do innego, np. tańszego operatora możesz mieć obawy co do ciągłości działania Twojej strony www. Na szczęście obawy te są zupełnie niepotrzebne.

Problem z kodem auth-info domeny kupionej w promocji? Kliencie poznaj swoje prawa!

Opublikowano: 2014-11-03 w kategorii Rejestracja domen - fakty i mity

Kod authinfo domeny w promocjiCzy zdażyło/udało się Wam kupić kiedyś domenę .pl w promocji za 1 zł lub nawet za darmo? Gratulujemy, niestety jak każda tego typu promocja ma pewien haczyk. W przypadku chęci przeniesienia takiej domeny w pierwszym roku jej ważności Wasz rejestrator za pewne będzie wymagał od Was opłaty za wydanie kodu auth-info, o czym wspominał w regulaminie promocji.

Jak budować w internecie wizerunek firmy działającej lokalnie? Wartość dodana i określanie celu.

Opublikowano: 2014-10-31 w kategorii Marketing internetowy

Jak budować wizerunek firmy w internecie?Każda firma powinna być dostępna w internecie - to oczywiste. Niestety wiele firm poza standardową wizytówką firmy nie prowadzi żadnych dodatkowych działań, mogących wzmocnić ich pozycję na lokalnym rynku. W tym artykule pomożemy Ci określić wartość dodaną Twojego biznesu oraz określić cele jego działalności w internecie. 

Kategorie

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2020 dactive.pl