dActive.pl | Domeny, serwery

Co to jest cesja domeny?

Cesja domeny polega na przeniesieniu własności domeny pomiędzy Abonentami. W tym wypadku strona zrzekająca się domeny, jak również strona przejmująca domenę musi posiadać konto abonenckie CSA w naszym systemie.

Cesji domeny polskiej i globalnej można dokonać elektronicznie. Należy wtedy utworzyć konto abonenckie dla strony przejmującej domenę.
Co robimy podczas dokonywania cesji drogą elektroniczną?

Strona, która zrzeka się domeny pobiera kod cesji w panelu CSA. Należy przejść do zakładki DOMENY, a następnie Zarejestrowane poprzez zaznaczenie nazwy domeny oraz wysłanie kody na odpowiedni adres email. Następnie kod przekazujemy osobie przejmującej, która w swoim panelu CSA w sekcji Transfer domen- e cesja domeny – podaję nazwę domeny, jak również uzyskany kod od strony zrzekającej się. Następnie należy wybrać opcję Rozpocznij, po czym do obu stron zostaną wysłane wiadomości email, w których zostanie zawarty link potwierdzający cesję.

Kiedy nastąpi potwierdzenie obu stron, cesja zostaje wykonywana automatycznie. W sekcji e-cesja panelu CSA w każdej chwili mamy możliwość sprawdzenia statusu cesji, a także można dokonać anulowania.

Jeżeli któraś ze stron w ciągu 14 dni nie potwierdzi cesji zostanie ona anulowana. Jeżeli zaistnieje konieczność ponownego rozpoczęcia cesji, należy wygenerować jej kod ponownie.

W przypadku domen europejskich cesja jest dokonywana w ten sam sposób co transfer. Więcej na ten temat znajdziesz w temacie „Jak dokonać transferu domeny europejskiej do naszego serwisu”.

Baza wiedzy

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2020 dactive.pl