dActive.pl | Domeny, serwery

Domena wygasła, czy mogę ją jeszcze odzyskać?

Zdarzają się przypadki kiedy domeny internetowe mimo wielu przypomnień dactive.pl skierowanych bezpośrednio do abonenta, wygasają. Co można jeszcze w takim przypadku zrobić?

Każda domena po zakończeniu okresu abonamentowego przechodzi w tzw. okres ochronny. Taki stan trwa 14 dni od daty końca okresu abonamentowego domeny. W tym czasie istnieje jeszcze możliwość przywrócenia domeny do poprzedniego stanu. Aby tego dokonać, należy po zalogowaniu się do Panelu Klienta przejść do karty szczegółów domeny i wybrać opcję "Opłać przedłużenie domeny" i wybrać okres na jaki chcemy odnowić naszą domenę. Należy zwrócić uwagę na to, iż podczas przywracania domeny z okresu ochronnego doliczane są dodatkowe opłaty. Szczegóły możesz znaleźć na stronie cennik domen.

Kiedy jednak domena zakończy 14 dniowy okres ochronny, wraca do puli domen dostępnych do rejestracji i może zostać zarejestrowana przez dowolny inny podmiot.

Pragniemy zwrócić Państwa uwagę w szczególności na konsekwencje jakie niesie ze sobą dopuszczenie do sytuacji kiedy domena wygaśnie. Otóż oprócz tego, iż strona internetowa, firmowa poczta e-mail i inne usługi powiązane z domeną przestają działać, taka sytuacja niesie ze sobą jeszcze jedeną dość dotkliwą konsekwencję - usunięcie domeny z Google. Wyszukiwarka Google, na bieżąco monitoruje stan funkcjonowania stron internetowych, które posiada w swoim indeksie. Jeżeli napotka na domenę, która przez dłuższy czas nie odpowiada, usuwa ją. Jest to szczególnie dotkliwe dla właścicieli stron internetowych, którzy swoje domeny skutecznie pozycjonowali.

Baza wiedzy

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2020 dactive.pl